Uwaga

Chcesz wykupić zezwolenie, opłacić składkę, wstąpić do Koła Wędkarskiego

W wakacje ze skarbnikiem Koła „Roś” Pisz można umawiać się indywidualnie dzwoniąc pod nr 600 96 10 10

Szukaj

Statystyka

Odsłon artykułów:
228340

Pisz. Mężczyźni mogli tylko pozazdrościć

s20t1 wklejka 1Bogumiła Spiesz zdobyła Puchar Rapali

Ponad czterdziestu zawodników, trzydzieści sześć łodzi. W niedzielę 16 czerwca na jeziorze Roś w Piszu rozegrała się V edycja Mazurskiego Pucharu Rapala. W zawodach spinningowych wśród 41 zawodników były również dwie panie. Jedna z nich, Bogumiła Spiesz zwyciężyła zawody udowadniając, że kobiety również potrafią wędkować.

Czytaj więcej: Pisz. Mężczyźni mogli tylko pozazdrościć

Pisz. Wędkarski Dzień Dziecka

DSC 1189Złowili pół tysiąca ryb.

Jedynie jednej rybki zabrakło, by do 500 sztuk okonków, płotek, uklei i krąpi, które złowiono podczas zawodów spławikowych dla dzieci. W imprezie z okazji Dnia Dziecka, która odbyła się w niedzielę 2 czerwca uczestnicy zawodów wyciągnęli i z powrotem wypuścili do Pisy dokładnie 499 ryb.

Czytaj więcej: Pisz. Wędkarski Dzień Dziecka

Wędkarskie rodziny na start

Koło „Śniardwy” w Piszu zaprasza do udziału w II Wędkarskim Festynie Rodzinnym, który w niedzielę 26 czerwca odbędzie się nad rzeką Pisą. W zawodach udział wezmą 3 osobowe zespoły. Każdą drużynę muszą łączyć więzy rodzinne i przynajmniej jedna osoba musi być pełnoletnia. Rywalizacja obejmie konkurencję spławikową, rzutach zestawem spinningowym do tarczy i do celu. Kartę zgłoszenia można wypełnić w sklepie Akwarystyczno – Wędkarskim „Ara” w Piszu do 20 czerwca. Osoby powyżej 14 – roku życia powinny mieć wykupioną licencję wędkarską na czas zawodów na Pisę. Jednodniowe zezwolenie 6 zł do wykupienia w sklepie Ara. Szczegółowe informacje i regulamin w sklepie, lub pod nr. 607 429 905. Regulamin dostępny również na stronie www.wedkarzpiski.pl

>> zobacz regulamin <<

Pisz. III Mazurski Puchar Rapala

fot 7Zawody na trzydzieści łodzi

Trzynaście szczupaków, trzy okonie i jeden sandacz. Rybom może w niedzielę nie dopisywał apetyt, za to wędkarze na brak emocji narzekać nie mogli. Bo jak się tu nie emocjonować, gdy jeden szczęśliwy rzut może przesądzić o zwycięstwie i wygraniu 1000 zł nagrody. Taki scenariusz rozpisali zawodnicy biorący udział w Mazurskim Pucharze Rapala, który po raz trzeci rozegrał się w Piszu na jeziorze Roś.

Czytaj więcej: Pisz. III Mazurski Puchar Rapala

Pisz. II Zawody Podlodowe Koła „Roś”

fot 4Brało lepiej, ale też bez rewelacji

Niedosyt po pierwszych zawodach sprawił, że wędkarze Koła „Roś” w Piszu na lodzie postanowili spotkać się po raz drugi. Słowa szybko przerodziły się w czyny i po dwóch tygodniach zimowa rywalizacja ożyła na nowo. Pogoda dopisała, brania choć pięciokrotnie lepsze niż poprzednim razem pozostawiły jednak lekki niedosyt.


Czytaj więcej: Pisz. II Zawody Podlodowe Koła „Roś”

Pisz. Zawody spławikowe Koła „Roś”

fot 1Leszcze przeważyły szalę

Ponad 30 kg ryb spokojnego żeru głównie płotek, leszczy i krasnopiór złowili podczas rywalizacji spławikowej zawodnicy Koła „Roś” w Piszu. Ryby brały nieźle, pogoda też dopisała nie zabrakło również emocji zwłaszcza przy ważeniu, gdyż o zwycięstwie rozstrzygała nie waga lecz długość największych ryb.

 

Czytaj więcej: Pisz. Zawody spławikowe Koła „Roś”

Pisz. Wędkarski Dzień Dziecka

s21t1 fot 7Ponad tysiąc ryb wróciło do wody

Ryba, ryba, ryba niosło się z nurtem Pisy – tak uczestnicy zawodów spławikowych zgłaszali sędziom złowioną rybę. Imprezę z okazji Dnia Dziecka tradycyjnie zorganizowały koła wędkarskie „Roś” i „Śniardwy” w Piszu.

Czytaj więcej: Pisz. Wędkarski Dzień Dziecka

Pisz. Zawody spinningowe Koła „Roś”

s21t1 fot 2Duży szczupak wziął na algę

Już dawno podczas zawodów nie zdarzyło się tak, że aby wejść na podium należało złowić szczupaka  mierzącego powyżej 70 cm. W ubiegłą niedzielę z jedną wymiarową rybą można było, co najwyżej pomarzyć o dziesiątej lokacie. Tak mniej więcej wyglądała klasyfikacja spinningowych zawodów Koła „Roś”. W imprezie udział wzięło 34 wędkarzy.

 

Czytaj więcej: Pisz. Zawody spinningowe Koła „Roś”

Pisz. Mazurski Puchar Rapala

s21t1 fot 1Zawody na czterdzieści łodzi

Dwieście siedemdziesiąt pięć metrów, odcinek takiej długości powstałby po ułożeniu jedna za drugą wszystkich ryb złowionych podczas Mazurskiego Pucharu Rapala. Impreza rozegrała się w niedzielę na jeziorze Roś. Jak widać ryb oraz emocji nie brakowało.

Przedstawiciele renomowanej finlandzkiej firmy produkującej woblery kolejny raz opuszczali Pisz zadowoleni. Mazurski Puchar Rapala, który już drugi raz odbył się w Piszu na jeziorze Roś „wypalił” pod każdym względem. Dopisała pogoda, ryby, nie brakowało też zawodników, gdyż w niedzielny poranek z wylotu Pisy w 40 łódkach wypłynęło 69 wędkarzy z całego powiatu i nie tylko.

Czytaj więcej: Pisz. Mazurski Puchar Rapala

Pisz. Wędkarze posprzątali brzegi jezior

s21t1 fot 3 Prosimy nie śmiećcie

Rama od motoroweru „Romet” rok produkcji 1976, puchowa pierzyna, taboret kuchenny, tak, tak w lesie znaleźć można wszystko. Najwięcej jednak było plastiku różnego rodzaju, butelek i toreb foliowych. W niedzielę wędkarze Koła „Roś” w  Piszu już po raz kolejny posprzątali brzegi urokliwych jezior Puszczy Piskiej  Jegocia Dużego i Nicponka.

 

Czytaj więcej: Pisz. Wędkarze posprzątali brzegi jezior

Pisz. Zawody spinningowe Koła „Roś”

Duży szczupak wziął na algę

Już dawno podczas zawodów nie zdarzyło się tak, że aby wejść na podium należało złowić szczupaka  mierzącego powyżej 70 cm. W ubiegłą niedzielę z jedną wymiarową rybą można było, co najwyżej pomarzyć o dziesiątej lokacie. Tak mniej więcej wyglądała klasyfikacja spinningowych zawodów Koła „Roś”. W imprezie udział wzięło 34 wędkarzy.

Czytaj więcej: Pisz. Zawody spinningowe Koła „Roś”